Pre dva dana su mi rekli na ultrazvucnom pregledu da imam cistu na jajniku veliku 3 cm, problem je u tome da me vec dugo vremena boli desna noga u preponi, poneki put ne mogu ni da stanem na nju. Dali to moze biti zbog te ciste? Jos nisam uradila sve analize koje su mi dali.

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status, medjutim savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .