Postovani, imam problem sa crvenilom u predelu izmedju malih usnica i ulaza u vaginu. Problem traje vec vise od godinu dana. Posetila sam 2 doktora. Uradila sam gomilu testova. Kandidu nisma imala u tom periodu. U par navrata je bila povisena koncentracija bakterija, ali se to brzo stabilizovalo upotrebom neke terapije, a problem sa crvenilom ostaje. Radila sam i proveru ureaplazme, mikroplazme i klamidije i ti rezultati su dobri. Radila sma i neke hormonske testove po preporuci mog ginekologa i rezultati su dobri. Krvna slika takodje dobra. Jedini nacin kako uspevam da kontrolisem crvenilo je pavloviceva mast, koju mazem ujutru i uvece. Crvenilo je i dalje tu, samo ne u neizdrzivom obliku. Ukoliko prestanem sa mazanjem, crvenilo se povecava. Ovo mi izaziva poprilicnu neprijatnost, stvara nervozu i odsustvo zelje za odnosima. Doktori koje sam posetila, posle svih analiza pretpostavljaju da je problem psihicke prirode, sto moj problem ne resava. Molim za neko misljenje ili predlog sta da uradim, unapred hvala.

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com