Postovani, da li amniocintezom moze da se otkrije noonan sindrom? Citajuci po netu, saznala sam da povecane vrednosti papp ne zavrsavaju losim ishodom trudnoce ali postoje sporadicni dokazi o povezanosti sa ovim sindromom? Pa ako stvarno postoji neka cak i nedovoljno dokazana veza, zasto mene nisu dr poslali na amnio, nisu me cak ni upozorili na ovako nesto a moj papp na dabl testu je bio 3. 81?

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.

Komentari na pitanje: #136128

    • Postovani, prije 3 dana sam imala seksualni odnos uz koristenje kondoma (s tim da su nam se u jednom trenutku genitalije dodirnule kad kondom nije bio prisutan na partnerovom penisu) i danas sam unutar malih usmina napipala nekoliko sitnih izraslina nalik na bradavice. Prije tog seksualnog odnosa, bila sam 2 godine seksualno neaktivna. Zanima me da li su te promjene na mojim genitalijama kondilomi i da li je moguce da sam ih dobila od sadasnjeg partnera posto je proslo tek tri dana od naseg prvog odnosa? Unaprijed hvala.