Postovani, imam 34 godine, jedan porodjaj pre 11 i jednu kiretazu pre 9 godina. Menstruacije su mi do pre porodjaja bile na 30-32 dana uvek, a nakon porodjaja 7 godina redovne na 28 dana. Tada sam dozivela ogroman stres, porodicnu tragediju, kada prvi put dobijam 22. Dana ciklusa! Od tada, svaki put kada u toku meseca imam iole jaci stres dobijem 3-5 dana ranije. Inace, kolicinski, boja, trajanje uvek isto. I uvek su mi bile jako bolne menstruacije prvi dan. Medjutim, sada mi se desilo da sam poslednju redovnu menstruaciju dobila 21. Januara. Nakon toga sledecu potpuno bez bolova 11. Marta, koja je bila nesto oskudnija, cas braon, cas, svetlo crveno, cas tamnije crveno. Uobicajeno je trajala, do 17. Marta otprilike, a onda 21. Marta ponovo krece izuzetno oskudno tamno braon krvarenje, ako se tako moze nazvati. Moram da naglasim da sam duzi vremenski period pod velikim stresom, anakon menstruacije u januaru imala sam jos jedan posebno jak stres. Dodatno, zadnjih meseci sam pila femisan a kapi koje mi jako pomazu kod bolova. Kada sve napisano uzmete u obzir, sta mislite da je uzrok? Ne bih da panicim ukoliko je to normalno u mojim okolnostima i ako nije stres sta jos moze da uzrokuje ovakvo krvarenje? Inace, spadam u osobe koje izuzetno jako mogu da deluju na desavanja u organizmu iz glave u smislu strah, stres-sve se remeti, opustenost-sve je u redu. Uzas!

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .