Zanima me da li je moguce da se uraplazma ureliticum prenese ako je zena muskarca oralno zadovoljavala ali nije doslo do kontakta sa smenom tecnoscu niti je doslo do ponog odnosa? Da li se ureaplazma odmah prenosi na genitalne organe zene ako se zarazila oralno ili kako se razvija infekcija?

    Odgovoreno: 31. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Ureaplazma je mikroorganizam koji se može dobiti polnim putem, ali i intimnim kontaktom sa zaraženim telesnim sekretima ili predmetima koji su kontaminirani ćelijama i sekretima urogenitalnih izlučevina (peškiri, rublje, posteljina) . Simptomi koji se pri tome javljaju su nespecifični, a obuhvataju bolove ili napetost u donjem delu stomaka, pojačani vaginalni sekret, bolove prlikom polnog odnosa i sl. Mogu se javiti mučnina i povraćanje, povišena telesna temperatura, nepravilna krvarenja, kao i smetnje prilikom mokrenja (pečenje i učestalo mokrenje) .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #136077

    • Znaci da iskljucivo oralnim putem ne moze doci do infekcije ureaplazmom?