Postovani, imam bebu od 9 meseci i jos uvek je dojim. Ginekolog mi je preporucila povidon jod vaginalete jednom nedeljno, medjutim na njima pise da se ne preporucuju u trudnoci i za vreme dojenja. Zanima me da li i u kolikoj meri uticu na mleko? Hvala unapred

    Odgovoreno: 27. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Povidon jod nije preporucljiv, jer postoji rizika od nastanka neželjenih efekata na funkciju i razvoj štitne žlezde kod ploda i deteta.