Postovani, vec duze vreme imam jake bolove u predelu adneksa i donjeg stomaka, prilikom ultrazvucnog pregleda na prednjem zidu materice miom 22x28 mm, levi jajnik nehomogene gradje, endometrijum zrnaste gradje sto ide u prilog endometritu, taj nalaz je bio dok sam bila u bolnici otpustena sa dijagnozom salpingitis i op. I colpitis sa bolovima na kucno lecenje. Bolovi su stalni i jaki a doktor koji me je vodio kaze da nemam labaratorijske nalaze za upalni proces. Sedimentacija mi je 18 leukociti mirni, s tim sto sam na terapiji pronizona i primam tromesecni puls endoksana zbog lupusa, cak i prilikom dijagnoze te bolesti sedimentacija mi nije visoka i leukociti su mirni. 2009 radjena konizacija h-sil. Molim vas za savet i preporuku nekog lekara jer su bolovi stalni i jaki i prosto se bojim da nekom nesto nepromakne i budem z. Ugroyena kao 2009 godine. Spostovanjem, jelica

    Odgovoreno: 27. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija i colpitis je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Zato vam savetujem da uradite profesionaalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.