Postovani, dobila sam dijagnozu nakon uradjenog vaginalnog ultrazvuka: endometrioma ovarii lat dex. Suspecta, "na desnom jajniku postoji forma ispunjena guscim sadrzajem prom 20x19mm koja po svojim ehomorfoloskim karakteristikama odgovara endometriomu". Simptomi, koje imam, su: blagi pritisak i nelagodnost u donjem delu stomaka, cesto mokrenje, povremeno boloni odnosi. Ciklus je uredan. Predlog lekara je treci dan ciklusa uraditi lh, fsh, estradiol, amh. Kako u predstojecem periodu planiram prvu trudnocu, zanima me koliko ova situacija moze da utice na plodnost i kakve su mogucnosti lecenja, kao i sta tacno znaci postavljena dijagnoza? Hvala.

    Odgovoreno: 26. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status, takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #135981

    • Lijecim streptoccocus agalactiae pencilinima injekcijama i vaginaletama klindamicin medjutim uskoro trebam dobiti ciklus pa me zanima dali trebam prekinuti sa vaginaletama tokom ciklusa? Pozz