Da li u liječenju vaginizma podjednako dobre rezultate može da da geštalt terapija, ili jedino bihejvioralna daje rezultate?

    Odgovoreno: 24. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Bakterijska vaginoza predstavlja poremećaj u sastavu vaginalne flore, kada se poveća procenat bakterija kojima za razmnožavanje nije potreban kiseonik (anaerobne bakterije) . Ovaj poremećaj najčešće se javlja kod žena koje su u reproduktivnim godinama. Bakterijska vaginoza se leči antibioticima koje prepisuje ginekolog.