Postovani lijep pozdrav! Imam sindrom pcos-a ne koristim nikakvu terapiju i simptomi su mi se poceli pogorsavati! Zna proci po 4-6 mjeseci kako nemam menstruaciju, a najduze je bilo 11 mjeseci! Ne mogu imati spolne odnose jer me jako boli svaki pokusaj, a nisam djevica. Kod ginekologa imam termin tek krajem 4 mjeseca, uz sve to pocela sam se debljati, a treniram i zdravo se hranim! Molim vas za savjet! Hvala

    Odgovoreno: 22. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com