Dragi doktore. . . Hiljadu pitanja-malo odgovora: ) oduvijek me boli jajnik-lijevi-na njemu cista manja-prije dvije god-dva puta sam hospitalizovana, nalazi u redu-sitne upalice-nista preozbiljno-kaze mi doktorica da su mi jajnici slaba tacka, i svaka prehlada utice na njih-ca125 tada je bio 13 i nesto. . . Prije mjesec dana mi je iskocila bartolinijeva zlijezda-bila kod drugog ginekologa-uradio mi je vaginalni ultrazvuk-i nasao tri ciste na lijevom jajniku- i kaze da materica izgleda dobro, dao mi je savjet da sto prije ostanem trudna nece li se te ciste mozda povuci. . Poceli smo da radimo na bebi evo mjesec ipo dana-i jos uvijek nista-redovan odnos-menstruacija mi je redovna na 25-28 dana. . Zelim bebicu-da li da idem kod ginekologa uskoro na detaljne preglede ili da sacekam jos? Inace sam hipohondar-internet je zaraza-zaboli me nesto, ja na google-onda forumi-slicni simptomi-horror: ) ) nadam se a cete mi odgovoriti! Hvala!

    Odgovoreno: 22. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com