Poštovanje, pre 8 godina na porođaju na carskom rezu izvadili su mi matericu usled velikog krvarenja. Ostavili su mi jajnike i grlić. Sada posle8 godina iznenada sam dobila jake bolove i nasli su mi cistu na levom jajniku 10x6. Operisana sam ubrzo i izvadili su mi i levi jajnik. Mene zanima da li ja mogu da normalno funkcionisem bez hirmonskih tableta i da li cu imati i dalje potrebe za seksualnim životom? S obzirom da mi je ostao sam i desni jajnik. Da li tu moze doci do piremecaja hormona i na sta trebam da obratim po aznju ibjako najbolje da se sačuvam? Unapred se zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 22. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Mozete normalno da se ponasate i da imate normalan seksualni zivot, savetujem vam da se javite vasem ginekogu da vam preporuci naknadnu hormonsku terapiju.