Poštovani, pre desetak dana mi je na ginekološkom pregledu ultrazvukom otkrivena cista na jajniku. Urađen mi je papa test i tumor markeri. Nalazi su mi: ca125 13. 96 he4 73. 64 roma vrednost 16. 3 rezultati papa testa još nisu gotovi. Danas mi je doktor rekao da cista nije vodena i da postoji mogućnost da pređe u tumor. Predložio mi je odstranjivanje jajnika i materice. Preplašena sam tim njegovim predlogom. Šta mi vi predlažete? Da li je moguće samo ukloniti samo jajnik gde se nalazi cista? I zapravo, šta uopšte znače ti rezultati. Molim vas za odgovor. Veliko hvala, unapred. Pozdrav!

    Odgovoreno: 21. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse u zvisnosti od vasih godina, savetujem vam da se javite na kliniku da vas ponovo pregledaju i da urade ekspertski uz pregled.