Radila sam ulltrazvuk pre neki dan i nalazi su sledeci: avf, duzina 102, anteroposteriorni p 60, transfezalni p 73, endometrijum 10, ovarijum dex 49x35mm sa folikulom 32mm, ovarijum sin 36x19mm. Zanima me da li je opasno i koliko? Ako jeste, da li postoji neki lek na bazi bilja?

    Odgovoreno: 20. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Vas nalaz pokazuje da imate cisticne jajnike, inace cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) . Razlicite su prakse u nacinu lecenja.