Poštovani, imam 17 godina, u utorak 10. Marta hirurškim putem odstranili su mi cistu sa desnog jajnika. Dijagnoza: tm adnexae i. Dex d27. 0 dijagnoza pri otpustu: idem d27. 0 (???) na nekoliko nalaza doktorica je napusala i da je to paraovularna cista, a rekla je i da sumnja na endometrij. . . Pojasnite mi malo ove dijagnoze, a i kolika je mogućnost povratka ciste. . . Na mr mi je pronađeno i nekoliko manjih intramuralnih mioma, u korteksu uterusa dorzalno. . Gdje je to i je li opasno. Hvala.

    Odgovoreno: 15. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Miomi su beningnog karakter, d27. 0 je dobroćudna neoplazme jajnika (ovarija) , cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .