Poštovani, imam 16 godina. Imam povremene blage bolove u stomaku u donjem dijelu i u leđima također u donjem dijelu. Natekla mi lijeva strana donjeg stomaka (gdje se lijevi jajnik) . Išla sam doktoru nalazi su mi sve uredu. Imam redovne menstruacije. Zanima me da li je moguće bolovati od raka jajnika ili maternkce ako su redovne menstruacije ali bol je prisutna i povremeno se javlja za vrijeme menstrualnkg ciklusa bez krvi (bol je slican onome kao pred menstruaciju) ? Jos da naglasim da imam nesanice i opstu slabost tokom dana. Cula sam također da desna lijeva strana stomaka nisu iste.

    Odgovoreno: 13. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled (posle 21 dana ciklusa) da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status, takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com