Postovani, trudnica sam u 11 nedelji. Radila sam vaginalni i cervikalni bris na kulturu. Nalaz mi je, u kulturi brisa izolovane gljive candida albicans. U kulturi oba brisa nisu izolovane patogene bakterije. Da li to znaci da sam negativna na chlamydia trachomatis, ureaplasma urealyticum i mycoplasma hominis, herpes simplex. . . ? Pronasla sam da se to moze ustanoviti cervikalnim brisom. Hvala

    Odgovoreno: 11. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Imate cadidu albicans, sto se tice chlamydia trachomatis, ureaplasma urealyticum i mycoplasma hominis, herpes simplex se uzimaju ciljani brisevi za ispitivanje.