Postovanje, nakon svakodnevnih bolova u lijevom dijelu stomaka, na uz pregledu je utvrdjeno postojanje ciste bistrog sadrzaja na lijevom jajniku velicine 9cm. Da li je to razlog za zabrinutost i sta bi dalje trebalo ciniti? Hvala

    Odgovoreno: 11. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, do 5 cm pokasava se hormonskom terapijom, preko 6 cm predlaze se operativni zahvat (punkcija ili laparaskopija) .