Rezultat biopsije uzoraka uzetog sa grlića moje materice je pokazao cin 1, koji je pretpostavljam uzrokovan hpv virusom. Planiram da taj problem rešim laserskom intervencijom i tom prilikom odstranim i kondilome ukoliko ih lekar bude uočio. Moje pitanje je - da li se podrazumeva da sam prenela virus na partnera i da li će, iako uklonim kondilome, on meni "vratiti" virus koji može opet uzrokovati promene na grliću ili izazvati neki drugi vid ginekoloških komplikacija?

    Odgovoreno: 11. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Cin 1 je blaga displazija, to je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja i koja ne mora biti uzrokovana hpv, ako pap ne pokazuje da imate hpv onda nemate hpv.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.
      i posetite nasa sajt:
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras