Postovani doktore, prije godinu sam se porodila carskim rezom (drugi po redu) . Materica je bila prilicno istanjena, po rijecima ljekara, pa je morao jednim koncem da zahvati i mokracnu besiku. Nisam imala nikakve tegobe, postoperativni period je protekao u najboljem redu. Nakon pola godine od porodjaja, poceli su mi ponovo menstrualni ciklusi, svakog mjeseca izuzetno obilni. Krvarenje traje pet dana, sa zaista velikim izlivima krvi. Po sredini ciklusa javi mi se dva dana tamnocrveni isjedak. Prije mjesec sam bila kod doktora na uz pregledu i sve je bilo u redu. Medjutim, od prije deset dana poceli su bolovi. Javljaju se periodicno u toku dana. Nekada je to bol u dnu stomaka, otprilike u predjelu lijevog jajnika, a nekada se siri put gornjeg dijela stomaka i skroz prema struku, najcesce u vidu grca. Nativni snimak nije pokazao prisustvo kamenca, na sta je sumnjao ljekar opste prakse. Uz pregled je pokszao da je mokracna besika imprimirana od homogenog uterusa koji je separatno predvaja. Mozete li mi dati vase misljenje na osnovu navedenog? Hvala

    Odgovoreno: 06. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Verovatno imate 2 problema, savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com