Postovani imam vise manjih i jedan veci miom na materici. Zelela bih da proverim hormonalni staus ali nisam sigurna kada se koji hormon vadi sem progesterona koji se proverava 21 dan ciklusa. Iz meni nepoznatog razloga moj ginekolog mi nije napisao proveru iako ga cesto posecujem. Moja odluka je da ih proverim. Molila bih vas da mi kazete koji dan ciklusa je najbolji za proveru hormonskog statusa i koji hormoni tu spadaju? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa.