Više od dve godine imam povišen tsh i pijem letrox 12, 5 mg. Zadnjih nekoliko meseca imam skraćen men. Ciklus-na 20-22 dana. Analiza hormona je pokazala da imam nizak nivo progesterona i estrogena. Doktor kaže da nemam ovulaciju i daje mi da pijem clomifen 50 naredna 6 meseca po dve tablete od 1 do 5 dana u ciklusu. (misli da će tako da izazove ovulaciju i reguliše ciklus; sredi tsh i "probudi" hipofizu) . Moje pitanje je da li to nije drastična terapija za devojčicu od 18 g.

    Odgovoreno: 05. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Imate hormonski poremecaj, savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.