Ultrazvučni nalaz glasi-uterus metritičan (miometrijum) . Da li imam razloga za brigu i da li je potrebno uraditi još neke dodatne analize? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 05. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Uterus metriticus opis za zadebljenjae zida materice (mišićni dio zida materice) , koji zahteva vise ispitivanje, savetujem vam da proverite hormonski status i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , takodje vam savetujem da ponoviti uz pregled odmah posle menstruacija. .