Poštovani prije dvije godine išla sam na pregled kod privatnika zbog nekih problema, ispostavilo se da je u pitanju gardnerella. Nalaz je stigao, sve je bilo normalno osim što sam saznala da imam hpv i cin i. I preporučena mi je koploskopija. Gardnerellu sam izliječila, međutim nisam otišla kolposkopiju. Od tada je prošlo točno dvije godine. Je li moguće da je tako nešto uznapredovalo u dvije godine do najgorih mogućih razmjera? Naime, trenutačno sam točno na pola ciklusa, i imam ovulaciju, ali iscjedak je vodenast i blago krvav. Imam 30 godina. Hvala.

    Odgovoreno: 05. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Cin 1 je blaga displazija, nastaje kao posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) kojutreba adekvatno leciti, zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com