Postovanje, imam nekoliko pitanja vezana za 'ranicu' na grlicu maternice. Naime, moj ginekolog mi je rekao da mi je ranica veca od grlica maternice i takodje da imam upalu (bakt. Gardnerella vaginalis) . Terapija mi je deset dana antibiotici i vaginalete 7 dana te nakon posljednje ispijene tablete da dodjem na krioterapiju. Mene zanima da li je krioterapija opasna po mene, s obzirom da sam jos uvijek djevojka-24-godine, nisam jos radjala, da li cu imati neke posljedice kasnije?

    Odgovoreno: 01. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, sto se tice krioterapije ona je bezbedna.