Postovani, obracam vam se u nadi da cete mi pomoci da protumacim ovaj nalaz. Unaprijed zahvalna. St gyn: spoljasnje genitalije zenskog izgleda. Vagina prolazna za dva prsta, elasticna. Pod ekarterima belicasta sekrecija. Pv u dug 2cm oeu kruzno. Uterus u avf gladak pokretan, neosjetljiv. Adneksa obostrano neosjetljiva. Douglas neosjetljiva uz: uterus u avf promera 74x45x38mm, endometrijum, trolistan promera 8. 2mm. Desni ovarijum promera 36x15mm na tipicnom mjestu sa anehogenom cisticnom formacijom koja ne daje znacajan doplerski protok promera 30mm. Levi ovarijum promera 32x17mm na tipicnom mjestu policistican. Douglas bez patoloskog sadrzaja. Colpo. Zt tip 1. Oeu poprecno iz njega prominira kolumnalni epitel. U zt na gornjoj usni m i a-w na donjoj usni a-w. Skvamozni epitel se dobro prebojava silerovim reagansom. Za 6 mjeseci kontrola.

    Odgovoreno: 01. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Vas nalaz pokazuje da vam je policistican levi jajnik, takodje verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com