Postovani, naime imala sam missed ab. Pre dve godine uradila sam sve potrebne analize, torch, cervikalne briseve, papa test apsolutno sve mi je bilo u redu, pa me zanima da li moze uzrok da bude zbog kvaliteta sperme?! Moj suprug nije odradio spermogram a citala sam da se moze odraditi i to u takvim slucajevima pa me knteresuje da li to moze dovesti do pobacaja kao sto je missed /?

    Odgovoreno: 01. 03. 2015.
    • Poštovana,
      Bez panike, desava se, kvalitet sperma nema veze sa missed abortion, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) i da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .