Postovani na levom jajniku imam endometriozu velicina ciste 42*27 sa jako bolnim i obimnim krvarenjima. Ginekolog pored prepruke za trudnocom, koju sam odbila zato sto vec imam dete, dao mi je lek jeanine od 5 dana ciklusa. Trebam tek da pocnem sa terapijom pa me intetesuje da li je lek uspesan i koliko u terapiji endometrioze i nakon koliko sam razumela 21 tablete pravim pauzu 7 dana i onda da li opet pocinjem sa prvom tabletom isto 5 dana? Hvala.

    Odgovoreno: 26. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Endometrioza (krvave ciste) ili endometrioidne ciste poznato je kao endometrioza, ovaj tip ciste nastaje kada je tkivo endometrijuma (sluzokože tkiva materice) prisutno na jajnicima. Ako predje preko 5 cm preporucuje se operativni zahvat, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, sto se tice oralne kontracepcije najbolje da ih koristite od prvog dana ciklusa (ili petog dana ciklusa) , svaki dan po jednu tabletu ne pocinjete novu kutiju dok ne dobijate menstruaciju.