Postovani, trudnica sam i radila sam analize. U mokraci su mi pronasli coax pa me zanima sta je to i kako da lecim dok ne odem kod lekara? Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o kristalima u mokraci, kristali kalcijeva oksalata u sedimentu mokraće mogu se naći dva oblika kristala kalcijum oksalata. Češće je prisutan dihidrat kalcijum oksalata. Mineraloško ime kalcijum oksalata 2 (h2o) je vedelit. Drugi oblik kalcijuma oksalata je monohidrat čije je mineraloško ime vevelit. Oba oblika kalcijuma oksalata imaju različite kristalografske karakteristike. Kristali kalcijuma oksalata nalaze se uglavnom u kiseloj mokraći, ali se mogu naći i u lagano alkalnoj mokraći. Zato vam saveujem da se javite urologu da vas pregleda.