Poštovani, po uputu izabranog ginekologa uradila sam test hormonskog statusa (dg. Sterilitas feminae) . Rezultati su sledeći: e2 - 229 pmol/l, prog - 4, 42 nmol/l, testo - 1, 82 nmol/l, hfsh - 9, 66 iu/l, hlh 3, 81 iu/l, prl 753, 7 (ref. 102-496 miu/l) . Jedino kod prolaktina stoji referentna vrednost. Kod testosterona (testo) u koloni ''flags'' stoji cex. Krv sam vadila ujutru - (u okviru 2-3 sata nakon buđenja) , drugog dana ciklusa. Hormone štiataste žlezde tek treba da radim (aparati nisu radili kada sam davala krv za polne hormone) . Kako to već ide, zbog ovog povišenog prolaktina sam odmah počela da pretražujem internet - i sada sam u konfuziji. Mislila sam da mi je on stresa (uobičajenog, svakodnevnog, poslovnog) - a sada vidim da visoke vrednosti mogu biti uzrokovane i tumorom. Molim vas, da ne bih bila u strahu dok ne odem kod svog izabranog ginekologa (neću moći da odem još nekoliko dana sigurno) , recite mi na šta bi mogli da ukazuju ovi moji rezultati. I to oko testo, šta znači ta oznaka (cex) . Inače, pokušavam da zatrudnim oko godinu dana. Neuspešno. Hvala

    Odgovoreno: 25. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite mr sella turcica na mozgu jer ce vam tako biti brza dijagnoza, za ostale hormone proverite vrednosti za folikularnu fazu sa strane.