Postovani, utvrdjene su mi promene celija na grlicu materice jedva vidljive, dakle prvi stadijum kad mogu biti uocene, patohistolog mi je nalozio hpv tipizaciju. Mene interesuje, koliko vremena treba (od najmanje do najvise) od zarazenosti hpv virusom do pojave tih promena na celijama? Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Nema pravila i nikad se ne zna, verovatno imate upalu grlica materice, pozeljno odmah poceti sa terapijom, razlicite su prakse u nacinu lecenja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #135118

    • Hvala vam na odgovoru, ustanovljeno je da je hpv virus, sada treba da se uradi tipizacija, moje pitanje je bilo koliko je vremena potrebno od dobijanja tog virusa pa do toga da dodje, do tih promena (lezija) ?