Postovani. Nakon uradjenog papa testa, utvrdjeno je da sam 3b grupa, l-sil, zatim hpv pozitivna sa tipizacijom koja obbuhvata i visokorizicne tipove 18, 18, kao i 31,. . . . Biopsijski nalay je uredan sa nalazom chronica cervitas i l-sil u samom nalayu, a na grlicu materice je utvrdjena ranica. . Doktorka je predlozila konzaciju loop. Da li postoji drugo resenje i da li je neophodna konizacija? Hvala

    Odgovoreno: 23. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.