Postovani, u junu prosle godine sam saznala da imam mozaik. Kada sam odmah nakon toga radila briseve, vaginalni i cervikalni, oba su bila uredna, jedino je postojala masa leukocita, do novembra. U novembru sam ponovo radila briseve, antibiogram, i izolovana je escherichia coli. U medjuvremenu sam radila i bris na ureaplasmu, mycoplasmu i chlamydia-u, i oni su svi bili negativni. Imam krvarenja svakog meseca od 9. Do najvise 15. Dana ciklusa, nikad posle toga, ali nisu konstantna, kao u vreme ciklusa, vec povremena, nekad traju jedan dan, nekad 3, nekada i 5 dana. Imam 21 godina i samo jednog partnera, i nisam imala ni jednog pre njega, a ni on nije imao partnerki pre mene. Zanima me vase misljenje vezano za to kako bih mogla da lecim i izlecim e. C. , kao i sta mislite zasto mi se pojavljuju ova krvarenja, jer me cine jako uznemirenom. Imam i bolove, kao u toku ciklusa dok imam ta krvarenja. Molim vas za misljenje i hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 23. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, takodje savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com