Moja supruga je sa tajlanda i zivimo u beogradu. Radili smo test na trudnocu i test je pozitivan. Iz prve trudnoce ona ima devojcicu od 5 godina. U drugoj trudnoci samnom je u 4 nedelji trudnoce. Bila je kod ginekologa na ultrazvucnom pregledu i vadila je krv za analizu seruma beta hcg koji je 17. 02. 2015 bio 500. Posle 2 dana uradili smo ponovo analizu i bila je 360. Moje pitanje je dali ovakav pad beta hcg u daljoj trudnoci moze da ugrozi razvoj ploda?

    Odgovoreno: 20. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Treba napomenuti da su ove vrednosti samo okvirni pokazatelj, te da odstupanja ne znače automatski da postoji nekakav problem sa trudnoćom, bez panike, neka ponovi uz pregle.