Poštovani, na ginekološkom pregledu mi je viđena folikularna cista desnog jajnika od 15 mm. Vadila sam crp koji je 50. Ca-125 je uredan. Imam jako obilna krvarenja kod mjesečnice, bolove u donjem trbuhu i krvavi iscjedak tijekom ovulacije i bolove. Pitanje glasi: može li ta cista od 15 mm izazvati te simptome ili je premala? Da li se crp 50 odnosi na nju, dal može biti upaljena? Papa test je uredan i svi drugi nalazi.

    Odgovoreno: 20. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , bez panike.