Poštovani! Imam 27 godina i neredovite mjesecnice. Tj. Kasne mi, ali ih dobivam u kojekakvom vremenskom razmaku (od 28 do 41 dan) . No zadnja menstruacija uopce nije dosla, proslo je preko 40 dana. Bila sam na uzv-u i ustanovljeno je da imam policisticke jajnike. Doktorica preporuca kontracepcijske pilule, ali ja ih ne zelim. Pila sam ih 7 godina, prekinula prije godinu dana i sad dolaze problemi. Zanima me postoji lli alternativa pilulama. Maticna mlijec ili nesto slicno? Iduci tjedan idem na vadenje krvi. Inace redovito svakodnevno vjezbam, imam 57 kg, visoka sam 163 cm. Nadam se da cete naci vremena za odgovor. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) da bi ste dobili adekvatnu hormonsku ne kontraceptivu terapiju.