Postovani. . Imam endometrijalnu cistu na desnom jajniku velicine 5, 2 x 5, 7 cm. . Doktor mi je rekao da je jedino rjesenje operacija, s obzirom da sam 1992-o godiste, u nraku sam 2 godine i nisam radjala, zanima me koliko ta vrsta ciste moze ostaviti traga a i sama operacija na normalnu trudnocu i plodnost, i za koliko vremena nakon operacije mogu planirati trudnocu? Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Endometrjalne ciste: deo ovog stanja poznato je kao endometrioza, ovaj tip ciste nastaje kada je tkivo endometrijuma (sluzokože tkiva materice) prisutno na jajnicima. Žene sa endometrijalnim cistama mogu da imaju probleme sa plodnošću, zato se smatra da je operativni zahvat neophodan. Bez panike.