Postovani, suprug i ja vec neko vreme pokusavamo da napravimo bebu. Pre 3 dana mi je bila ovulacija, ali juce i danas se pojavio pojacan sekret mlecno bele boje, siraste strukture, ali bez neprijatnog mirisa, i jako veliki svrab. Vec sam se vise puta lecila od candide, pa bih rekla da su to ti simptomi. Kod kuce imam domace kantarionovo ulje i cula sam da moze tampon da se umoci u njega i da se stavlja kao vaginaleta. Moje pitanje je da li bih smela ja sada to da koristim, s'obzirom na to da ne znam da li sam trudna ili ne? I ako ne smem sta biste mi drugo predlozili? Napominjem, da nisam u mogucnosti da odem kod ginekologa. Znam da bi mi to bilo najsigurnije, ali trenutno ne mogu. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, trenutno mozete da se isperite rastvorom kaljum hipermangan (roze boje) vise puta dnevno.