Postovani, imam cistu na jajniku i dijagnoza je d27. Prosle godine kada sam bila na pregledu nije mi ustanovljena ta cista. Receno mi je da imam vodene koje ce same puci. Napominjem da prosle godine sam imala pregled bez uz. Bila sam u visegradskoj i receno mi je da prvo treba da odradim ekspertski uz pa sam tim rezultatima kod ginekologa u visegradskoj. Takodje, imam bakterijsku vaginozu i papa rezlutat je 3a grupa. Dobila sam vaginalete orvazil 10 dana. Moje pitanje je da li za ekp. Uz treba da pijem vodu i da li posle operacije ciste mogu da planiram trudnocu s obzirom da nisam radjala da li papa 3a moze da se vrati na 2 grupu. Saljem vam izvestaj lekara iz doma zdravlja. Hvala

    Odgovoreno: 19. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Za ekspertski uz pregled samo da ne bude prazna besika, d27 -dobroćudna novotvorina jajnika (ovarija) , u vasem nalazu pise da se sumnja na dermoidnu cistu, lečenje je isključivo hirurško, bez panike, sto se tice vaseg pa nalaza verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, razlicite su prakse u nacinu lecenja.