Postovani, skoro pet godina imam braon iscedak van menstrualnog ciklusa. Pocelo je dva, tri dana pred, pa se nakon nekoliko meseci nastavljalo i posle. Pre poslednje posete ginekologu i pocetka koriscenja logest-a, nakon pet godina, sa iscedkom pre i posle menstruacje ceo proces je trajao 18dana. Bila sam kod nekoliko razlicitih lekara. Najpre je nadjena ureaplazma, koja je izlecena antibioticima. Prosle godine sam izlecila kandidu. Papa nalaz, kao i ultra -zvucni nalaz su permanentno dobri, dakle radim sve preglede redovno. Poslednje mi je dijagnostifikovana disfunkicija jajnika. Takodje, pilule pijem cetvrti put od svoje 18. Godine. Problem je taj sto od kraja oktobra koristim logest, i nije mi znacajno umanjen braon iscedak. Otprilike uspevam dve nedelje da budem mirna, u smislu da nema iscetka. Nisam imala abortuse, niti sam radjala. Sto se tice "poroka", ponekad popusim jednu cigaretu, i eventualno nedeljno popijem jednu do tri case alkoholnog pica, tako da smatram da je to zanemarljivo. Ne bavim se sportom, eventualno dzogiram polovinu godine kada je vreme za to pogodno. Poslednji nalazi su: pa ii, uz: uterus 50x37x41, d ovar 32x17, lovar 25x19 dg: nema slobodne tecnosti nalaz krvi: glukoza 5. 94, trombociti 16. 6, jedino sto je malo iznad granice hormoni radjeni 28. 3. 2013 fsh 7. 09 lh 11. 68 estradiol 253 progesteron 2. 83 prolaktin 345. 04 testosteron 1. 46 hvala!

    Odgovoreno: 16. 02. 2015.
    • Poštovana,

      uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, savetujem vam da proverite hormonski status bez upotrebe oralne konetracepcije: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .