Pre 5 godina sam imala spoljasnje kondilome. Papa test mi je i pre i posle intervencije bio uredu. Danas sam radila papa test koji je uredu, imam jedan polip na zidu materice. Doktor mi je rekao da uradim hpv tipizaciju. Zasto se radi taj test ako je papa test uredu?

    Odgovoreno: 13. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse, licno smatram ako je pa uredan i nema hpv, onda nema potrebe za tipizacijom, polyp je obicno posledica upale grlica materice (cervicitis) , zato vam savetujem da uradite samo profesionalni kolposkopski pregled da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com