Postovani, ja bih samo zelela da mi malo pojasnite dijagnozu moje majke. Mama živi u crnoj gori, a ja sam u beogradu. Nažalost nisam imala mogucnosti u prethodna dva meseca da je posetim zbog troje male dece. Znala sam da joj je u decembru otkriven rak grlica materice i da je operisana ubrzo nakon dijagnostikovanja, ali sve posle toga je obavijeno velom tajne. Ona ne želi da me šokira, a ja hocu iz koze da iskocim. Uspela sam da je nagovorim da doleti za beograd posto se oseća bolje, i dok čeka magnetnu rezonancu. Isto tako mi je danas na moju molbu slikala nalaze i poslala jer sam joj dosadila sa pitanjima na koje ona nema odgovor. Sada ću vam prepisati delove za koje ja smatram da bi vam bili vazni, a vi mi molim vas samo na prost način objasnite šta je to i šta dalje ciniti. Ako pogresim u prepisci oprostite mi, malo se losije vidi, a ja i latinski nismo bas u dobrim odnosima. Carcinoma planocellulare in situ cum invasione minimali polypus endometrii -u jednom od isjecaka prisutno je nekoliko manjih invazivnih plaza oko kojih se nalazi gust infiltrat limfocita. Dubina infiltracije je do 1mm. Ph tip tumora br 16773/14 druge osobine r2 uraditi mr male karlice -cin iii st post biopsia fvu. Eto meni se ovo ucinilo vazno, taj nalaz sa citologije je bas veliki, ali sam vam izdvojila ono sto mi se ucinilo cudno. Hvala vam unapred i veliki pozdrav

    Odgovoreno: 13. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Ova dijagnozna znaci, planocelulani karcinom koji nije izbijo iz kapsle iminimalni invazioni polip endomeetrijum cin iii (je jaka displazija, gde spada i ca in situ (cis) - početni, lokalizovani karcinom koji je još uvek moguće potpuno izlečiti) .