Postovani, kao prvo da kazem da sam poslala pitanje i na vasoj stranici, ali se nije pojavilo na listingu, pa ga saljem ponovo. Nadam se da to nece biti problem. Vidim da odgovarate na pitanja zabrinutih zena i nadam se da cete i maeni moci da pomognete. Na redovnom pregledu 26. 08. 2014 su mi papa i vaginalni brisevi bili uredu, ali bez obzira na rezultate dokrotica je preporucila da se uradi rf ekscizija ektopij pri cemu bi uradili i biopsiju. Pregled sam radila u novom sadu, a otpisla sam tamo zbog vanmenstrualnog krvarenja, za koji se kasnije, drugim analizama utvrdilo da je zbog stitne zlezde i po uvodjenu terapije taj problem se nije ponovio, a i nestali su svi drugi simptomi kao sto su umor, vrucine, znojenje. . . Tada sam radile ureaplazmu, mikroplazmu, hpv, hlamidiju, razne briseve i sve je bilo ok, kao i papa (ii) . Iz straha, a malo i zbog dobrih rezultata, jos nisam uradila tu intervenciju, sto me jako muci u psiholoskom smislu. Pre nedelju dana sam bila kod svoje doktorice u zrenjaninu i radili smo papa i briseve i sve je ok, ali i ona savetuje da se uradi biopsija pvu. Posle biopsije u zavisnosti od rezultata (u zavisnosti koji je cin) ce raditi eksciziju ili lecenje lekovima. Nije mi jasno zasto u prvoj klinici rade itovremeno sa uzimanjem biopsije rade i rf ekciziju i ne cekaju rezultate, dok u klinici u zr, rade biopsiju pa cekaju rezltate pa na osnovu njih opet, ako bude trebalo (da uzmen najgoru varijantu) opet pod noz i u anesteziju, i ako sam dobro razumela, to se usiva, tj. Ne rade laserski vec hiruski. Sta mi predlazete da uradim i na koji nacin, s obzirom da sad nema dileme treba li to uraditi ili ne. Svi predlozi se rade u opstoj anesteziji i nebi, ako ne moram prolazila kroz to dva puta. Molila bi vas i za cenu interevencije koju mi preporucujete. Unapred zahvalna, tanja

    Odgovoreno: 11. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Loop ili rf ekcizija se radi kao lokalna terapija ako imate promena na grlića materice u vidu eritroplakije odnosno “ranica” koje su posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba takodje adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja i razlicite su cene.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com