Rezultati ultrazvuka: uterus dim. 60x30x38 mm nehomogenog miometrijuma, jasnog endometrijuma debljine do 3 mm. Levi ovarijum dim. 30x19 mm mikrocisticne gradje. Levo uz uterus suspektan tu 38x28 mm mesovite gradje. Desni ovarijum dim. 43x21 mm mikrocisticne gradje sa najvecim folikulom 18x12mm. Sto se tice krvne slike, leukociti su 9. 5 i mpv 6. 5 ostalo je sve dobro. Rezultati hcg <1, 2 (ref vr <5, 3) , a ca 125 su 14, 1 (ref vr <35, 0) (juce sam imala bolove sa leve strane u predelu jajnika trajali su 3 sata i od tada ne osecam nikakve tegobe) zanima me da li su rezultati u redu i savet sta bih mozda trebala da iskontrolisem? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 11. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni /policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .