Ostovanje, prije manje od pola godine pocela sam da pijem yaz pilule. Prije 2 mjeseca sam preskocila jednu svijetlo-ruzicastu pilulu i po uputstvu sam izabrala drugu opciju, tj. Preskocila sam placebo pilule i odmah presla na novi blister, taj mjesec mi je izostala menstruacija, medjutim kada sam pocela piti ostale tablete, i stigla do placebo, nisam dobila menstruaciju ponovo, i kasni mi vec 9 dana ali imam vrlo izrazen pms. Molim vas, recite mi da li imam razloga za brigu i koji moze biti razlog ponovnog izostanka menstruacije, da li je moguce da sam trudna? Napomenula bih da sam nedavno imala grip, ali nisam pila antibiotike, vec samo aspirin, i neke tablete sa paracetamolom. Hvala vam unaprijed!

    Odgovoreno: 11. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Kada zaboravite tabletu, sutra pijete dve tablete jednu ujutru (koju ste zboravili) i drugo uvece (koja je redovna za taj dana)

      uradite kucni test za trudnocu i javite se vasem ginekologu da vas pregleda.