Postovani, mene zanima da li je moguce da se papa nikolau test odradi nevinim devojkama? Naime, ustanovljeni su mi kondilomi nakon pregleda. Uocila sam neravnine sa unutrasnje strane malih usmina, ali mi je na prvom pregledu receno da je to samo izrazena papilomatoza. Medjutim, kada su se pojavile i sa spoljasnje strane i pogledano je kolposkopski, ustanovljeni su kondilomi. Ne sire se previse, mada ih je moj ginekolog primetio par na himenu. Koristila sam veregen, koji mi nije pomogao i dva puta isla na elektrokauterizaciju. Ne pojavljuju se na mestima gde je intervencija radjena i generalno su jedva vidljivi. Ipak, na rezultatima brisa koji sam radila na svom prvom ginekoloskom pregledu pokazali su hiperkeratozu. Da li je ona indikator hpv virusa i kako sam uopste to mogla da zaradim? Nikakve vrste seksualnih odnosa nisam imala, i uvek pazim sto se prenosenja preko wc solje tice i ostalih, , mitskih'' nacina. Da li je moguce da se radi o necemu drugom, a da nisu kondilomi? Jedva su vidljivi, boje koze.

    Odgovoreno: 09. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Moze da se uzme bris sa spolja i gde su bradavice da se utverdi dali imate hpv, savetujem vam da zamolite vaseg ginekologa da vam prepise adekvatnu antibiotsku terapiju i ispirajte se sto cesce rastvorom hipermangana (roze boje) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com