Poštovani, imam neredovne cikluse, koji se u proseku javljaju od 31-35 dana, nekada i kasnije, ali nikada dosad ranije. Tokom celog meseca, pa i u plodnim danima imala sam odnose, pri početku bez zaštite (vrlo kratko svaki put, manje od minuta, a da ga pritom pre penetracije obrišemo) , a zatim sa kondomom, pri čemu je ejakulacija bila u istom. Šestog dana nakon poslednjeg odnosa, dogodio se još jedan i nakon par sati primetila sam vrlo malu količinu krvi nakon mokrenja, oko 5mm svega, crvenkaste boje - naglasila bih da sam to veče koristila brijač u području intimne zone i da je sam odnos bio malo grublji. Dva dana od tog ''krvarenja'' (danas) imam blaže bolove u donjem delu stomaka, poput menstrualnih, iako mi je 23. Dan. I ciklus očekujem sledeće nedelje. Nemam nikakve druge simptome (osetljivost grudi, mučnina i sl) . Dodala bih još samo da sam ovih dana bila slabije obučena, uprkos hladnijem vremenu, pa da je moguća i blaža prehlada, kao da i sam prethodni mesec popila pilulu za jutro posle (i dobila menstruaciju redovno) . Zanima me, da li je moguće da sam u drugom stanju ili su svi pomenuti simptomi (manja sukrvica, blaži bolovi) samo posledica drugih dešavanja (brijač, grublji odnos ili pak hormonska tableta) ? Izvinjavam se na opširnosti teksta i unapred se zahvaljujem!.

    Odgovoreno: 05. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da urdite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , proverite hormonski status.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com