Dobar dan, imam 29godina i cerkicu od 2, 5godine, koju sam dojila do pre mesec i po dana. Pocetkom decembra dobila sam terapiju - bromazepan 3mg uvece i flunisan ujutru, svaki dan. To je ujedno i prvi put da pijem lekove ove vrste. Na kontroli 5. 1. Dr mi ukida bromazepan, ostaje flunisan. Kako mi je strogo zabranio da citam kontraindikacije, nisu mi jasne neke stvari - ciklus se poremetio. Skratio se. Da li je to zbog ovih lekova? Imala sam 5. 12. , pa 29. 12. , pa 25. 1. Da li to znaci da su i plodni dani ranije? 'problelm' - sinoc sam imala nezasticen odnos. Zanima me sledece - da li bih pored terapije koju pijem smela da ostanem trudna uopste? Da li da prestanem odmah sa flunisanom? I da li smem da popijem pilulu za jutro posle, obzirom na flunisan? Hvala

    Odgovoreno: 08. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status, inace flunisan (fluoksetin) se može primenjivati tokom trudnoće, ali uz mere opreza, posebno za vreme kasne trudnoće i neposredno pred početak poroñaja,