Poštovani imam 33. G. , uredan porod, sve ove godine imala sam uredne menstrualne cikluse bez jakih tegoba. Prije dva mj po prvi puta sam imala bolnu ovulaciju sa krvavim i zelenkastim iscjetkom praćenu i upalom mjehura, peckanjem. Kao da ću svaki čas dobit menstruaciju. Prepala sam se, nikad nisam imala krvavi iscjedak u ovulaciji niti bolove. Pila sam antibiotike za upalu mjehura i malo se smirilo. Napravila sam papa test, on je uredu samo -mješana flora, koristila sam rojazol i linex lady, uzv ok, brisevi cervikasa na bakterije i uretre uredni. Urinokultura uredu isto. Unazad tih 2 mj imam jako bolne plodne dane koji traju po 10 dana (bolove sam pripisala plodnim danima) , nakon toga bolni pms, bolne menstruacije. Cijeli mj me nešto boli u donjem dijelu. Imam pritisak i na crijeva, mislim od svega toga i silnih antibiotika. Kao da mi se maternica stalno grči. Rađen je i uzv abdomena, uredu je, jedino piše da je mokraćni mjehur dobro ispunjen, nisko smješten dorzalne konture imprimirane uterusom koji je također nižeg smještaja. Ne znam da li to ima veze? Krvna slika uredu, urin uredu te analiza stolice na okultno krvarenje uredu. I ovaj mjesec isto bolna ovulacija, krvavi iscjedak, bolni plodni dani sve do pms. Menstruacija mi je sada bila jako bolna, praćena proljevom i grčevima. I sad 7 dana nakon menstruacije imam bolove. Što je u pitanju po vašem mišljenu, kako smanjit tegobe? Da li je s ginekološke strane jer bi trebala do gastroenterologa i urologa radi sigurnosti makar te tegobe ne osjećam. Hvala vam

    Odgovoreno: 02. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status. Takodje savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com