2002. Godine imala sam missed ab, trenutno suprug i ja želimo da dobijemo dijete, na zadnjem ultrazvuku doktorka mi je vidjela jajnike normalne veličine, ostali dijelovi maternice normalni, međutim kod lijevog jajnika vidjela je cistu veličine 30 mm. Nije mi rekla o čemu se radi, zanima me kako se liječe ciste i mogu li biti opasne.

    Odgovoreno: 31. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/plocisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, proverite hormonski status (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .